shiatsu    čínska medicína    cenník    kontakt  
 home  Piatok 21.06.2024  

SHIATSU je masáž vychádzajúca z japonského učenia, ktoré je veľmi blízke tomu čínskemu. Niektorí práve tento druh masáže označujú za "akupunktúru bez ihiel", pretože využíva tie isté energetické dráhy (meridiány) a body.  Oproti akupunktúre je ošetrenie však jemnejšie a cez oblečenie má terapeut priamy kontakt s telom ošetrovaného. Pri ošetrení sa využívajú rôzne druhy tlaku, trenia - zohrievania, vibrovania a tiež rôzne spôsoby rozvoľňovania kĺbov, naťahovanie. Ošetrenie prebieha v ľahkom a pohodlnom oblečení na tradičnej japonskej podložke, futóne.

Cieľom ošetrenia nie je len rozpohybovať telo a uvoľniť svaly, ale pracuje sa na viacerých úrovniach naraz. Pomocu ošetrenia energetických dráh a bodov je možné pôsobiť na všetky systémy ľudského tela a pomôcť mu tak zharmonizovať sa. Shiatsu terapia nie je len nástrojom na zlepšenie zdravotného stavu, ale aj úžasným pomocníkom pri spoznávaní svojho tela a pochopení svojich problémov. Ošetrenie je bezbolestné a väčšinou vnímané ako príjemné.

Ošetrenie sa dá urobiť jednoducho ako sezónne preventívne ošetrenie, alebo sa môže pracovať na konkrétnej nerovnováhe. Pri dlhotrvajúcich problémoch je potrebná určitá dávka trpezlivosti a aj výrazná spolupráca ošetrovaného (úprava životosprávy, zmeny v stravovaní,...). 

Pri ošetrení shiatsu pužívam v prípade potreby aj akupresúru ucha, techniky moxovania, bankovania, či guasha, elektropunktúru, su jok, doporučenia týkajúce sa cvičenia a stravovania.

Na čo sa pripraviť pri prvom ošetrení
Počas prvého stretnutia je potrebné rátať s dlhším rozhovorom.
Pred ošetrením nejedzte aspoň 1 hodinu, v deň ošetrenia a deň po nepite alkohol.
Na ošetrenie si prineste pohodlné oblečenie z prírodného materiálu (bavlna) - dlhé nohavice, tričko s dlhým rukávom, ponožky - ktoré vás nebude obmedzovať pri pohybe.
Pred ošetrením je dôležité oboznámiť terapeuta s vašim zdravotným stavom.
Vypnite si telefón.

SHIATSU ako:
• "reštart" - niekoľko ošetrení po sebe za týždeň (3-4)
• podporná liečba - 1-2 ošetrenia za týždeň (podľa závažnosti problému)
• prevencia - pravidelné ošetrenie (napr. raz za 2 týždne, alebo sezónne)

Na liečebný úspech je potrebná pravidelnosť a dostatočná dĺžka pôsobenia terapie.

Teším sa na vás

Aňa

KONTAKTNÉ ÚDAJE

Bratislava - Nové Mesto
Mgr. Anna Lineková
IČO: 44935927
DIČ: 1081722367

Pracovná doba
Ut: 16:00 - 18:00
Štvr: 10:00 - 12:00

Objednávky
info@vpohybe.sk
0948 864 817

Zaujímavé články o shiatsu:
Zuna Vesan - moja učiteľka shiatsu

Mohlo by vás zaujímať
kurzy Nordic Walking
cvičenie v prírode
www.vpohybe.sk Vlado Linek © 1999 - 2024   121251