nordic walking    ponuka    kalendár akcií    o mne    kontakt  
 www.vpohybe.sk  Sobota 13.07.2024  
NOVINKY
AKCIA: Výšľap s NW Pezinská Baba - Zochovka
15.06.2015 14:00 | 4405x
31.5.2015 / PREBEHLO

Nočný lejak zo soboty na nedeľu vystrašil už kdekoho, ale silné nordicwalkingové jadro sa aj napriek tomu zišlo v nedeľné ráno v Pezinku. Využili sme autobus a ľahko nastúpali pár výškových metrov. Ľahký opar a pomaličky stúpajúca teplota sľubovali krásny deň. Zo sedla Pezinskej Baby sme ľahko stúpali na Čmeľok (709 m) a postupne sme presúvali jednotlivé vrstvy oblečenia do batohu.

Čmeľok bol prvý z dnešných štyroch vrcholov nad 700 m. V Malých Karpatoch ich je spolu až 11. Čmeľok nie je na vrchole zalesnený a tak nám bolo dopriate pokochať sa krásnymi výhľadmi. Krátka zastávka na Skalnatej, kde sme sa zapísali do vrcholovej knihy a zorientovali sa v okolitej krajine. Vysoká je odtiaľto takmer rukou dosiahnuteľná s typickým skalnatým hrebeňom a stožiarom na vrchole, smerom na severovýchod sme videli stúpajúcu paru z veží Jaslovských Bohuníc. Čakala nás najstrmšia časť na celej trase a tak na chvíľu musela ísť ideálna technika nordic walking bokom. Paličky ale poslúžili dobre.

Na lúke Čermák, napodiv nebolo veľa ľudí a ta sme si mohli obsadiť voľné ohnisko pod rozkonárenou bučinou s hojdačkou. Ohník sme rozložili rýchlo a za chvíľu bol obed pripravený. Bolo pravé poludnie a boli sme celkom radi, že sedíme v tieni.  Pod lúkou je silný prameň osviežujúcej vody Modranská baba, kde sme si doplnili zásoby tekutín.

Príjemným chodníkom vo vysokom listnatom lese sme pokračovali k Veľkej homoli, poslednému vrcholu dnešného výšľapu. Zo značeného chodníka sme si odbehli ku skalným vežiam skrytým v lese, známym predovšetkým lezcom ako Kamenná brána alebo Traja jazdci. Cinkanie lezeckého harampádia nám prezrádza, že sa tu lezie aj dnes.

Krátky výšvih nás zavedie priamo pod rozhľadňu na vrchole Veľkej homole. Rozhľadňa je vysoká 20 m a ponúka nádherný výhľad po širokom okolí. Na najvyššom poschodí je orientačná ružica s popisom jednotlivých smerov. Okrem blízkych malokarpatských vrcholov sa v opare črtá kľukatiaca sa hladina Dunaja, Zobor nad Nitrou, Inovec, v diaľke hrebeň Veľkej Fatry a za Záhorskou nížinou Pavlovské vrchy na južnej Morave.

Jednohlasne sa dohodneme, že dnešný výšľap končíme na pivečku v Kolibe na Zochovke, od ktorej nás delia už len 3 km. Skrátili sme si trasu o 4,5 km, ale vôbec nám to nevadí. Užili sme si nádherné výhľady, ideálne počasie, sviežu májovú prírodu, opekačku a rozhýbali sme si celé telo.
ZASIELANIE NOVINIEK
priezvisko a meno
email
súčin 3x6
 
PRIPRAVOVANÉ PODUJATIA
KONTAKTNÉ ÚDAJE


Bratislava
Mgr. Anna Lineková
0948 864 817
www.vpohybe.sk
info@vpohybe.sk

IČO: 44935927
DIČ: 1081722367SHIATSU
relax, prevencia, podpora pre vaše zdravie


 Vlado Linek © 1999 - 2024 ponuka    V POHYBE.sk  121635